PTW

www.ptw.de


PTW-Physikalisch-Technische Werkstatten 1922 yılında Prof.Hammer’ın “elektrostatik röle”yi bulması ve dozimetreyi tasarlamasıyla küçük bir araştırma ofisi olarak kuruldu. 1927 yılında Dr. Herbert Pychlau katıldı ve Prof.Hammer PTW’den ayrılıp araştırmalarına devam etmek için üniversiteye geri döndü. PTW dozimetre, elektrostatik röle tasarımı, üretim ve pazarlamasıyla sürekli genişleyerek faaliyetlerini sürdürdü. Aile şirketi olup 3.kuşak tarafından yönetilmektedir.

1979 yılında Almanya Kalibrasyon servisinin gözetimi ve denetimi altında bir kalibrasyon laboratuvarı işletmeye açtı. 1993 yılında ikinci bir kalibrasyon laboratuvarı işletime geçti.
PTW’nin Kalibrasyon Laboratuvarları PTB’nin düzenli olarak gözetimindedir.

Bugün Freiburg’da 140’tan fazla çalışanı; Fransa ve New York’ta ofisleri bulunmaktadır. PTW dünyadaki fizik kuruluşlarına Radyoterapi, Radyoloji, Nükleer Tıp alanlarında hassas ölçümlü cihaz sağlamaya devam etmektedir. Ayrıca radyasyon güvenliği ve kalibrasyonu ile ilgili düzenekler ve projeler üretmektedir.

Elektrometre tüplerinden ve transistörlerden microişlemci kontrol ve bilgisayar teknolojisine geçilmesiyle PTW ürünlerinin çeşitliliğini arttırdı. İthalatın artmasıyla yeni bir gelişmeye geçildi: PTW-New York kuruldu ve Amerika kıtasına hizmet vermeye başladı. 2002 yılında PTW-France, 2004 de PTW-Asya Pasifik, 2006 yılında PTW-Latin Amerika kuruldu.

PTW’nin dünyanın her yerinde 210 çalışanı vardır. Firma, kararlı bir büyüme gösteriyor, bugün dozmetride pazarın lideri olarak tanınıyor.

Yukarı